www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Предупреждение


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Предупреждение
Sinclaire
Публикувано на: 20.11.2006, 19:05
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 230
Участник # 313
Дата на регистрация: 31-March 06



От сигурен източник разбрах, че е възможно да се промени курса лев - евро от Нова година и да стане 2,50 - 3 лева за евро, защото валутния резерв на страната доста е "изтънял" и сегашния курс се поддържа изкуствено. От друга страна всички проекти, които ще се финансират от ЕС първите 6 месеца - 1 година ще разчитат на местно финансиране т.е. на изтънелия валутен резерв, което допълнително ще осложни ситуацията. Затова хора сменяйте левовете в евро, докато е още време!


--------------------
[size=medium][color=0000FF][font=Impact]?? ????? ? ????? ????????![/font][/color][/size]
PM
Top
galabov
Публикувано на: 20.11.2006, 19:59
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 125
Участник # 565
Дата на регистрация: 25-August 06



QUOTE (Sinclaire @ Nov 20 2006, 07:05 PM)
От сигурен източник разбрах, че е възможно да се промени курса лев - евро от Нова година и да стане 2,50 - 3 лева за евро, защото валутния резерв на страната доста е "изтънял" и сегашния курс се поддържа изкуствено. От друга страна всички проекти, които ще се финансират от ЕС първите 6 месеца - 1 година ще разчитат на местно финансиране т.е. на изтънелия валутен резерв, което допълнително ще осложни ситуацията. Затова хора сменяйте левовете в евро, докато е още време!

Хммм ако това стане усещам че ще се стигне до бунтове- затова си мисля че няма да го направят.
Интересно ми е друго- така и така държа наличните спестявания (не че са големи) в евро но в банка- при една подобна смяна (ако допуснем че стане) ако влога е в евро може ли банката да ме ощети- т.е. да се окажа с по-малко еврео

Чакай сега- е то каква е логиката- нали ако стане 3 лева евреото валутния резерв ще се влоши още- или бъркам???
Освен това нали валутния борд е приет със закон?
Тогава такава промяна трябва да мине през парламента на две гласувания- е как си представяш да се внесе такъв законопроект- в следващите часове държавата просто ще избухне ?!?
А и правителството смяташ ли че е решило да се самосвали???
Сиреч да си навлекат нахлуване в парламента и последващи избори и победа на Атака??.
PMEmail Poster
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 20.11.2006, 22:06
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



QUOTE (galabov @ Nov 20 2006, 07:59 PM)

Хммм ако това стане усещам че ще се стигне до бунтове- затова си мисля че няма да го направят.
Интересно ми е друго- така и така държа наличните спестявания (не че са големи) в евро но в банка- при една подобна смяна (ако допуснем че стане) ако влога е в евро може ли банката да ме ощети- т.е. да се окажа с по-малко еврео

Чакай сега- е то каква е логиката- нали ако стане 3 лева евреото валутния резерв ще се влоши още- или бъркам???
Освен това нали валутния борд е приет със закон?
Тогава такава промяна трябва да мине през парламента на две гласувания- е как си представяш да се внесе такъв законопроект- в следващите часове държавата просто ще избухне ?!?
А и правителството смяташ ли че е решило да се самосвали???
Сиреч да си навлекат нахлуване в парламента и последващи избори и победа на Атака??.

При сегашната апатия у българите аз не вярвам да се разбунтува някой. То всеки ден излиза нова дивотия достойна за бунтове, но никой не ебава. Кукловодите са майстори на успокояването на народонаселението в критични ситуации.

Ако стане 3 кинта еврото ще си припомним 1996 с трипер-инфлацията и спестяванията ни в лева ще се поизпарят за сметка на банките. Тогава така ни смукнаха спестяванията и за една година от 3000 лева за пиклив долар дойдохме до курс 2-3 лева чрез механизъма деноминация. Чифутщина.

Да валутния курс е приет със закон, но законите се менят светкавично - щом става въпрос за поредно ограбване на българите. Закона не е никаква гаранция. Аз на закони не вярвам, понеже те се творят единствено в полза на " няколко десетки упълмномощени фамилии" (Новата тайна история).

А относно това че правителството ще се самосвали : ПРАВИТЕЛСТВОТО Е ИНСТРУМЕНТ НА ОНЕЗИ НЯКОЛКО ДЕСЕТКИ ФАМИЛИИ И ИЗПЪЛНЯВА ЕДИНСТВЕНО ТЯХНОТО ЖЕЛАНИЕ. Правителството няма право да има желание!

А пък Атака дали е това което Е , може да се поспори - градивно и добронамерено.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
galabov
Публикувано на: 20.11.2006, 22:51
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 125
Участник # 565
Дата на регистрация: 25-August 06



QUOTE (georgi_nz @ Nov 20 2006, 10:06 PM)
QUOTE (galabov @ Nov 20 2006, 07:59 PM)

Хммм ако това стане усещам че ще се стигне до бунтове- затова си мисля че няма да го направят.
Интересно ми е друго- така и така държа наличните спестявания (не че са големи) в евро но в банка- при една подобна смяна (ако допуснем че стане) ако влога е в евро може ли банката да ме ощети- т.е. да се окажа с по-малко еврео

Чакай сега- е то каква е логиката- нали ако стане 3 лева евреото валутния резерв ще се влоши още- или бъркам???
Освен това нали валутния борд е приет със закон?
Тогава такава промяна трябва да мине през парламента на две гласувания- е как си представяш да се внесе такъв законопроект- в следващите часове държавата просто ще избухне ?!?
А и правителството смяташ ли че е решило да се самосвали???
Сиреч да си навлекат нахлуване в парламента и последващи избори и победа на Атака??.

При сегашната апатия у българите аз не вярвам да се разбунтува някой. То всеки ден излиза нова дивотия достойна за бунтове, но никой не ебава. Кукловодите са майстори на успокояването на народонаселението в критични ситуации.

Ако стане 3 кинта еврото ще си припомним 1996 с трипер-инфлацията и спестяванията ни в лева ще се поизпарят за сметка на банките. Тогава така ни смукнаха спестяванията и за една година от 3000 лева за пиклив долар дойдохме до курс 2-3 лева чрез механизъма деноминация. Чифутщина.

Да валутния курс е приет със закон, но законите се менят светкавично - щом става въпрос за поредно ограбване на българите. Закона не е никаква гаранция. Аз на закони не вярвам, понеже те се творят единствено в полза на " няколко десетки упълмномощени фамилии" (Новата тайна история).

А относно това че правителството ще се самосвали : ПРАВИТЕЛСТВОТО Е ИНСТРУМЕНТ НА ОНЕЗИ НЯКОЛКО ДЕСЕТКИ ФАМИЛИИ И ИЗПЪЛНЯВА ЕДИНСТВЕНО ТЯХНОТО ЖЕЛАНИЕ. Правителството няма право да има желание!

А пък Атака дали е това което Е , може да се поспори - градивно и добронамерено.

Впрочем ще поживеем ще видим ... пари каквито имам настрана ги държа в еврео (както написа някой) и аз винаги съм имал някакви предположения че 10 години от последното ограбване може да и пробват пак
То па едни пари ... тъкмо се съберат и нещо се потроши и айде ...
Ама здраве да е!
PMEmail Poster
Top
Sinclaire
Публикувано на: 21.11.2006, 0:16
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 230
Участник # 313
Дата на регистрация: 31-March 06



QUOTE (galabov @ Nov 20 2006, 07:59 PM)
QUOTE (Sinclaire @ Nov 20 2006, 07:05 PM)
От сигурен източник разбрах, че е възможно да се промени курса лев - евро от Нова година и да стане 2,50 - 3 лева за евро, защото валутния резерв на страната доста е "изтънял" и сегашния курс се поддържа изкуствено. От друга страна всички проекти, които ще се финансират от ЕС първите 6 месеца - 1 година ще разчитат на местно финансиране т.е. на изтънелия валутен резерв, което допълнително ще осложни ситуацията. Затова хора сменяйте левовете в евро, докато е още време!

Хммм ако това стане усещам че ще се стигне до бунтове- затова си мисля че няма да го направят.
Интересно ми е друго- така и така държа наличните спестявания (не че са големи) в евро но в банка- при една подобна смяна (ако допуснем че стане) ако влога е в евро може ли банката да ме ощети- т.е. да се окажа с по-малко еврео

Чакай сега- е то каква е логиката- нали ако стане 3 лева евреото валутния резерв ще се влоши още- или бъркам???
Освен това нали валутния борд е приет със закон?
Тогава такава промяна трябва да мине през парламента на две гласувания- е как си представяш да се внесе такъв законопроект- в следващите часове държавата просто ще избухне ?!?
А и правителството смяташ ли че е решило да се самосвали???
Сиреч да си навлекат нахлуване в парламента и последващи избори и победа на Атака??.

Валутният борд е приет със закон, но да не забравяме външния дълг на страната и проектите, които са планувани в земеделието, инфраструктурата и т.н. Като прибавим и АЕЦ Белене. Всичко това натоварва валутния резерв, на което се крепи борда. Без външно финансиране, което в момента е почти никакво, а като гледам и европейците си правят оглушки и гледат да намалят колкото е възможно бъдещото финансиране, има вероятност да се качи еврото.
Проблемът е в това, че на местно ниво кметовете са супер застреляни и корумпирани (доста нямат подходящо образование), а и правителството не ги е информирало като хората, как се кандидатства за пари от еврофондовете. Като се направи даден проект ЕС го "одобрява" за 6 месеца и тогава дава парите, но може и да не даде!
Ако достигне 3 лева това няма да бъде хипер инфлация както 96-та, но определено ще намалеят доходите на народа. Да не забравяме, че България е единствената държава с Валутен борд от новоприетите държави, дори и от предишното разширяване. Затова не може да знаем със сигурност до какви последици ще доведе влизането ни в ЕС, както за икономиката, така и за малкия бизнес, който ще трябва дя се конкурира с мултинационални компании.


--------------------
[size=medium][color=0000FF][font=Impact]?? ????? ? ????? ????????![/font][/color][/size]
PM
Top
Petee
Публикувано на: 21.11.2006, 11:38
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 358
Участник # 382
Дата на регистрация: 15-May 06



Ще разклатят лева с инфлация за да убият доверието в българската пара. Така лесно ще приемем еврото и следователно лесно ще влезнем в глобализирана Европа.
PMEmail Poster
Top
Karutzar
Публикувано на: 21.11.2006, 15:35
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 214
Участник # 433
Дата на регистрация: 16-June 06



QUOTE
Да не забравяме, че България е единствената държава с Валутен борд от новоприетите държави, дори и от предишното разширяване.

Тц - не е вярно. Естония също имаше валутен борд (гарантиран от дойче банк - като нашия) до приемането си в съюза. В резултат от този борд всичко естонско се изкупи от Финландия и Германия. Въпреки че там е малко по-различно от България. В резултат от дискриминационната си политика към рускоезичните естонците си живеят добре, имат сносни заплати и стандарт. Руснаците вършат черната работа - нископлатена - нямат даже естонски паспорти и гражданство - въобще крепостни селяни.
Защо ли не виждам такава "дискриминационна" политика в България по отношението на мангалите? smil3dbd4e5e7563a.gif


--------------------
??????? ??????????
PMEmail Poster
Top
Публикувано на: 26.11.2006, 18:48
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



PODKREPJAM NAPISANOTO OT KARUZAR PAITONDJIU !
TEZI NESCHTA GI DADOHA PO SVERIGES TELEVIZION ZA DISKRIMINAZIATA NA RUSKOTO NASELIENIE V BALTIISKITE REPUBLIKI !

TE NJAMAT PASPORTI, SEGA SE UCHAT USLIENO NA TEZI EZIZI, ZA DA SE DOKAJAT , CHE SA BALITIIZI OT SAOTVETNATA REPULIKA !

NASLENIETO TAM E PIRBLIZITELNO - 40 % RUSNAZI S IZKLUCHEIE NA EDNATA REPULIKA - NEPOMNJA KOJA OT TJAH !

STEFAN D-R D TCHOLAKOV

http://www.stefan-tcholakov.com/

26 NOVEMBER 2006
SVERIGE
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020